Jestliže svoboda slova vůbec něco znamená, potom je to právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet (George Orwell)

Co se chystá


08.05.2021

 • Hovory X s Bořkem víceméně totálně ruším, Bořek se nijak neozval, ač v komentářích se k nějakým tématům vyjadřoval. A vzhledem k tomu, že nejsou k mání noví adepti na rozhovory, pak je možné, že celou tuto sérii ukončím. Ale uvidíme, pokud byste měli nějaký dobrý tip, dejte vědět.
 • Anketu X asi patrně také nechám zatím spát, koneckonců prioritou jsou nynější změny a zkvalitňování záležitostí okolo AzaNovin, a to předně II. kanálu AzaŽurnál.

Co vás čeká na Xglosách?

 • Můžete se těšit na článek o novém českém chatu. Tedy ono je to spíše seznamka, nu ale tak i chaty jsou a byly vždy z nějaké části seznamka, že.. ovšemže.
 • Budu se věnovat Seznamu, a předem říkám, že velmi kriticky. V článku zabrousím i k tématicky podobné věci na LuRyho chatu Chatujme.
 • Mělo by též vzniknout nějaké pokračování od externí autorky Xglos k jejímu prvnímu dílu nazvaném Ztráta iluzí.
 • Neočekávaná aktuální glosa může samozřejmě vzniknout kdykoliv, dle dějů a událostí, či mých momentálních nápadů.

✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥


06.04.2021

Vidím, že jsem tuto informační rubriku pro vás čtenáře, abyste věděli co vás čeká a nemine, krapet zanedbával. Nu, tak to napravím.

 • K rozhovoru ze série Hovory X už jsem se v minulosti někde vyjadřoval, tak to pro pořádek zopakuji i zde, Bořek si příroděžel smazal na Chatujme účet a Já nemám na něj jiný kontakt. Takže pokud by to tu četl, a neb nedávno přidával na Xglosy komentář, tak pokud by měl zájem, může mě on kontaktovat na známých e-mailových adresách, jenž jsou k nalezení v menu Kontakt.
 • S novou Anketou X se to také zatím moc nepovedlo, je možné, že nějaká bude, nejsem si úplně jist tím tématem, které jsem měl připravené. Možná vymyslím nové. Uvidíme.

Aktuálně:

 • Nejbližší článkem, na který se můžete těšit, bude výtrus externí autorky Nicnechapu. Publikován by měl být její článek v neděli 11. dubna. Víc vám k tomu nepovím, páč nemám vícero informací. Tak se nechte překvapit stejně jako Já.
 • Rád bych se v brzké době věnoval diskuznímu fóru Diskutéři, čímž bych patrně zkompletoval klasická diskuzní fóra, když jsem v minulosti psal o Diskutnících (dnes již zaniklých), anebo portálu Diskutujme.
 • Neočekávaná aktuální glosa může samozřejmě vzniknout kdykoliv, dle dějů a událostí, či mých momentálních nápadů.

✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥


19.01.2021

 • Rozhovor ze série Hovory X s Bořkem se zatím neuskutečnil, příroděžel měl jsem toho nejen ohledně Xglos ale i AzaNovin mnoho. Rád bych ovšem v následném období tento rozhovor uskutečnil. Pak bude otázka, co s touto sérií dále.
 • V nejbližší době bych chtěl udělat novou Anketu X. Téma nebudu prozrazovat, dotazovaní brzy zjistí.
 • Rád bych ještě v lednu vyjel s novou epizodou Xkozlovin.
 • Jinak bude i v tomto roce pokračovat nastavení Xglos v tom smyslu, že budu přinášet články z nejrůznějších témat internetu, počítačů, sociálních sítí či mobilů, klasickým chatům se budu věnovat už méně a to hlavně v komentářích, kde budu přinášet novinky a postřehy.
 • Neočekávaná aktuální glosa může samozřejmě vzniknout kdykoliv, dle dějů a událostí, či mých momentálních nápadů.

✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥
 
 

01.12.2020

Co Vás ještě čeká do konce roku a v roce příštím:

 • Měl by vzniknout avizovný rozhovor ze série Hovory X s Bořkem, snad se to do konce roku povede.
 • Budu psát glosu o Líbímseti, mohu prozradit, že to bude o tamních webkamerkách a konci Adobe Flashe.
 • Stále čekám, jak se vyvrbí záležitost kolem Fór admina na Chatujme, pokud nějaký zvolený bude, přinesu o tom informace ve formě glosy.
 • Koncem roku by mohla vzniknout nějaká rekapitulační a bilanční glosa. Na začátku příštího roku bude, to ale na AzaNovinách a za celý projekt, publikována Výroční zpráva o fungování celého projektu za 6 sezón.
 • Neočekávaná aktuální glosa může samozřejmě vzniknout kdykoliv, dle dějů a událostí, či mých momentálních nápadů.

✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥22.10.2020

 • Do konce října patrně vyjde již jen jedna glosa, a to hodnocení výsledků Statistického šetření návštěvnosti chatovacích portálů.
 • Listopad by měla načít glosa o SMS. Ano, bude to takové zamyšlení nad SMSkami v dnešní době, jaký měly význam a použití v minulosti a jak jsou rozšířené dnes.
 • Pokud si na portálu Chatujme zvolí v příštím měsíci Fórum Admina, pak o tom jistě přinesu zpravodajství, hodnocení a glosování.
 • V sérii rozhovorů Hovory X by mohly vzniknout pravděpodobně dva rozhovory se dvěma bytostma, a je možné, že dojde i na připravovanou novinku, takový pravidelně nepravidelný Speciál, brzy se dozvíte více podrobností.
 • Neočekávaná aktuální glosa může samozřejmě vzniknout kdykoliv, dle dějů a událostí, či mých momentálních nápadů.


✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥


27.09.2020

 • Rozhovor ze série Hovory X, který měl být speciální s názvem "Naruby" se přesouvá na říjen, uvidíme ještě v jaké bude podobě a zda li na něj vůbec dojde.
 • Stejně tak by měl v říjnu spatřit světlo světa článek o portálu Pokec.sk. Možná si představíme jeden další podcast, mohla by vzniknout i glosa o SEO, nu a pravděpodobně budu sledovat konkurz na Fór admina na Chatujme.
 • Další glosy může přinést nějaká aktuální situace či momentální můj nápad.
 • Pro AzaNoviny stihnu snad ještě do konce tohoto měsíce napsat jeden Pohled, přemýšlím, že bych tomu dal právě měsíční frekvenci, uvidíme.
 • Co se týče Archy X, tak zatím nemám žádné téma, rozhodně ale aspoň jeden článek pro tento blog napíši.

✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥


29.08.2020

... aneb plány (nejen) Xglos do nového školního roku.

XGLOSY

Co se týče řady "Hovory X", pak by měl vzniknout rozhovor se Somnií, následně přijde na řadu "Rozhovor naruby", kde otázky bude klást Nicnechapu a odpovídat Já.

Mělo by dojít i na již avizovaný článek od sousedů ze Slovenska, tedy z prostředí portálu Pokec.sk.

Další glosy přinese sám čas a má tvůrčí a nápadová invence.

POHLEDY A-A (AZANOVINY)

V průběhu měsíce září bych rád napsal jeden až dva Pohledy, zřejmě k aktuálním tématům a dění.

ARCHA X

I zde jsou tradičně v plánu 1 - 2 články pro společný projekt s Archivářkou, tématem by mohly být například sochy či nějakým způsobem pojatý astrologický článek, anebo úplně něco jiného, co ještě v tuto chvíli ani sám netuším.

AZAPOET

Neb poslední AzaPoet byt napsán a namluven 4. července, pak by bylo záhodno, kdybych v září vytrousil nějakou novou říkanku. U všech září, básník září.. (tomu se myslím říká, dle Járy Cimrmana, absolutní verš :D)

XKOZLOVINY (ARCHA X)

Zde bych to rád spravedlivě podělil, tudíž uvažuji, že by mohla vzniknout jedna epizoda čistě jako Xkozlovina a jedna epizoda ze série Archa X.

Nu, a u dalších neplánovaných věcí, se nechme překvapit, co s sebou přinesou zářijové dny.✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥


28.07.2020

... aneb co Vás čeká v druhé polovině prázdnin.

I v srpnu se samozřejmě můžete těšit na rozhovory ze série Hovory X

V plánu jsou dvě tématické glosy, jedna z prostředí Líbímseti, druhá představí slovenský portál Pokec.sk

Archa X

Jak se zdá, některé články by mohly být převedeny na mluvené slovo, prozatím se objeví na podcastu Xkozlovin, stejně jako možná někdy v budoucnu společný podcast Archivářky a Azazela.

A-A

✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥

18.07.2020

Xglosy

 • Léto prázninových pohodových rozhovorů na Xglosách je dané. Čekají vás rozhovory Hovory X s bytostmi jako HardBoy, Jard01, Somnia a samozřejmě i Hovory X "Naruby", kde zpovídaným budu Já a ptát se bude Nicnechapu. A čert ví, koho dalšího se mi podaří pro rozhovor ulovit.
 • Než vyjde rozhovor s HardBoyem, tak bych zařadil jednu statistickou glosu. Statistiky už dlouho nebyly, nejen proto, že je celé znehodnotil jakýsi vtipálek, který svého času, na jednom webu k tomu určeném, zadával adresy Xglos a článků k automatickému refreshování. To se již naštěstí neděje, takže sice některé klasické statistiky nebudou, ale bude to hlavně o současném aktuálním stavu čtenosti Xglos, ať víte v jaké jsou kondici. Transparentnost byla je a vždycky bude doménou Xglos.
 • Náhlá glosa k aktuálnímu dění, pokud by došlo k něčemu zásadnímu, by mohla samozřejmě vzniknout i o prázdninách.

X-Fejetony

 • Chystám se napsat fejeton, pro který mám zatím pracovní název "Byl jednou jeden král aneb Gym zvaný Velešpatný." Tím je myslím zaměření fejetonu jasné, že.. ovšemže.

Archa X

 • Na rozjíždějícím se společném projektu Archivářky a mojí veličkosti bych rád v brzké době vytrousil nějaký článek. Počítám, že bych se mohl vyjádřit a glosovat různá společenská témata. Uvidíme.

✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥


15.06.2020

HOVORY X: Plány a jízdní řád.

Jak bude dále pokračovat nová série Hovory X? Rozhovor s Masožravou Pampleliškou vše odstartoval, jako druhý bude uveřejněn rozhovor s Anathemou, a to někdy v příštím týdnu. Další bude možná pro někoho překvapivá osoba, kterou bude Archivářka, i na tomto rozhovoru se již pracuje. Následovat budou další nasmlouvané rozhovory, po Archivářce to bude člověk z Chatujme Bořek06, následován zarytým věrným xchaťákem Jard01. Po této pětici rozhovorů přijdou na řadu Hovory X - Naruby. Proč naruby? Protože se v nich prohodí role, a tím kdo bude vyzpovídán budu Já, o úvodní slovo a otázky pro tento díl se postará již známá externí spoluautorka Xglos Nicnechapu.

Tudíž, moje milé čtenářky a milí čtenáři, vidíte že program Hovorů X bude pestrý a do dalšího období zabezpečený, nechť nové díly by měly vycházet v rozmezí cca. 7-10 dnů, dle okolností. Samozřejmě změny jsou vyhrazeny, stejně tak možnost zařazení nějakého aktuálního rozhovoru s novou osobou.

Pokud máte nějaký nápad, s kým byste si rádi přečetli v budoucnu rozhovor, vaše návrhy potěší. Pište je buď přímo sem do komentářů anebo na známé veřejné adresy AzaNoviny@gmail.com,  AzaNoviny@outlook.com.

A protože jednou z deviz Xglos je transparentnost, tak zde výčet lidí, kteří byli osloveni ale patrně si rozhovor s nimi nikdy zde nepřečtete.

Rozhovor odmítli:
Firer (admin Chatujme)
Giggo (admin XChatu)
Mish.ka (adminka XChatu)
Pip-Boy (admin Libimseti)
Vita1971 (SS 4 místností na Libimseti)

Vůbec nereagovali:
Freya (SS na Chat.cz)
Nika.Lilly (adminka SuperPokecu)
DonLaFontain (bývalý SS XChatu)


✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥


31.03.2020

 • V měsíci březnu bylo publikováno 8 glos. Článek o změnách ve způsobech indexace obsahu na netu Googlem, což se má udát v září, bude přesunuta na duben.
 • V dubnu by též mohla vzniknout glosa o porovnání Pinterestu a Instagramu, možná i jako článek AzaNovin. Uvidíme.
 • Jelikož by někdy v posldním týdnu dubna měla být na AzaŽurnálu publikována pravidelná půlroční statistika návštěvnosti chatovacích portálů, je možné, že ještě v konci dubna by následně vyšlo zde na Xglosách zhodnocení oněch čísel.
 • Nicnechápu, po úspěšné publikaci své trilogie, nevylučuje napsání nějaké další své glosy.
 • V případě nějakých aktuálních výrazných událostí samozřejmě může nová glosa vzniknout kdykoliv.
 • Též by mohly v dubnu začít avizované rozhovory s osobnostmi chatů. To je zatím ale stále jen ve sféře úvah.

✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥


11.03.2020

 • V nejbližší době by měla vzniknout glosa, která bude rozšířenou verzí článku pro AzaNoviny, tedy XG verze, článek se bude zabývat novým způsobem indexace Googlu od září tohoto roku.
 • Externí autorka Xglos Nicnechapu má v plánu glosu, která tentokráte bude z prostředí Chatujme
 • Kdy se rozepíše kmenová autorka Xglos Dominikkaa a vyjde další pokračování Domi-Story, to v tuto chvíli neumím říci.
 • Samozřejmě jako vždy, náhlá glosa k aktuálnímu dění může vzniknout kdykoliv na základě nějaké nové důležité události.
 • Také by mohla vzniknout nějaká nová kapitola podcastu Xkozloviny, ovšem toto je opravdu zatím jen vedlejší doplňkový projekt s nízkou prioritou v současné době.
✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥07.01.2020

 • Dominikkaa bude každou neděli publikovat novou kapitolu svého Příběhu.
 • V lednu vznikne glosa o Podcastech a uvidíme, zda li připravím hodnocení 4 letého působení 42ideas na XChatu.
 • Glosa k aktuálnímu dění může samozřejmě vzniknout kdykoliv.
 • Počet článků na každý měsíc je plánován na počet cca. 8, kdy se o ně podělí oba autoři, tedy 4 Dominikkaa a 4 Azazel. Samozřejně to nejsou pevně stanovené počty, jde o optimální předpokládaný stav.✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥


11.12.2019


Aktualizace a upřesnění toho, co nás ještě do konce roku čeká

 • Aktuálně otevřu další Kauzu na XChatu, nikoho asi nepřekvapí, že se to bude opět týkat místnosti Komouš výchova, tamního SS a dalších návštěvníků. Poslední události už přesahují opravdu veškeré meze a proto se budu muset obrátit na některé administrátory a samotného provozovatele. Oč přesně půjde? Nechte se překvapit.
 • Chtěl bych napsat glosu týkající se konce Diskutníků v přístím roce a zamyšlení nad tím, kam se diskutéři z tohoto portálu přesunou.
 • Hodnotící glosy, tedy XChatu a 4 leté působení 42ideas s.r.o. a Chatujme - vyhodnocení spuštění počítadla limitů místností, tyto glosy v plánu do konce roku zůstávají. Záležitost z prostředí Facebooku definitivně pro tento rok škrtám, tudíž by do konce roku měly vzniknout 4 zmiňované glosy.

✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥05.12.2019

 • V posledním měsíci roku 2019 přijde na řadu již zmiňované hodnocení, tedy jak 4 letého působení 42ideas na XChatu, tak vyhodnocení spuštění limitů na Chatujme.
 • U glosy z prostředí Facebooku a jeho pokusech o chat si nejsem úplnně jistý, zda li by si to našlo čtenáře, a hlavně bych se i v budoucnu rád věnoval mnohým alternativním službám, tak jak jsem například pro AzaNoviny napsal článek o WT Social. Každopádně nevylučuji, že by i tato glosa o Facebooku někdy mohla vzniknout.
 • Úplně nejnovější glosou bude patrně Výroční glosa ku STO TISÍCŮM zobrazení Xglos, neb už zbývá jen opravdu ždibec.
 • Další aktuální glosy k aktuálnímu dění přinese sám čas
 • A co se týče mé fejetonové tvorby, tak to opravdu záleží na vnuknutí, nápadech a možná i na aktulnáních dějích tu či onde.
✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥09.11.2019

 • V brzké době bude publikována glosa s názvem "Adminští novicové na chatech." Myslím, že již sám název je vševypovídající. Půjde samozřejmě o portály XChat a Chatujme. Tudíž tento článek nahradí avizovanou "srovnávačku".
 • Glosa z prostředí Facebooku a vztahu k chatu je stále v mé mysli a plánech, je to ovšem glosa, která se dá napsat kdykoliv, tedy nic akutního. Tudíž plán zůstává.
 • Blíží se nám konec roku, a to bývá obdobím rekapitulací. I Já budu hodnotit, pravděpodobně to bude 3 leté působení 42ideas na XChatu, vyhodnotíme si spuštění limitů na Chatujme (tady to pojmu asi jako III. pokračování již dvou existujících glos na toto téma) a vzhledem k tomu, že XGlosy patrně ještě v tomto roce dosáhnou hranice sto tisíc zobrazení, pak zhodnotím i je.
 • Další aktuální glosy k aktuálnímu dění přinese sám čas
 • A také bych mohl zase někdy vyplodit nějaký ten fejeton, neb už měsíc a půl fejetonově stagnuji

✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥


24.09.2019

 • Na začátku měsíce vyjde statistická glosa. Půjde o rozsáhlou statistiku i s novým vizuálním pojetím, které Blogger začal nedávno nově nabízet. Ukážeme si například TOP 20, tedy dvacítku těch nejzobrazovanějších glos v celé historii. Pravděpodobně, stejně jako při posledních statistikách, propojím statistiky Xglos a dceřiného webu X-Fejetony.
 • Uvažuji, že bych napsal glosu z prostředí Facebooku, která ale nebude ani tak o Facebooku jako spíše o chatu, v tom klasickém pojetí, který se nikdy neuchytil.
 • Mohla by též vzniknout další tzv. srovnávačka, téma administrátorů jsem posledně odložil, to už se do minulé srovnávačky nevešlo, tak uvidíme, jaké další téma k porovnání k tomu ještě vyberu.
 • Samozřejmě, jako vždy platí, že náhlá aktuální glosa může vzniknout kdykoliv dle situace či tématických a jiných momentálních nápadů.

✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥


22.08.2019

X-Fejetony

 • Nejbližším novým fejetonem, který je inspirován výrokem jedné administrátorky, bude fejeton s názvem (zatím pracovním) "Názorová svoboda je utopie - Sere pes!"

Pro AzaNoviny

 • Pravděpodobně vznikne článek pro AzaNoviny, který by se mohl zabývat stavem celé české chatové scény (ještě ovšem uvidím jak ho pojmu). Je tedy možné, že by se objevil na Xglosách. Uvidíme.
 • Dle vývoje situace by mohl na AzaNovinách a souběžně zde na Xglosách vyjít článek, ke kterému zatím nechci dávat ani žádné indicie. Pokud by byl nakonec publikován, šlo by o velmi zajímavé odhalení.

Upozornění pro čtenáře Xglos: Vzhledem k současné situaci a snahám o umlčení svobodného šíření informací.

Chci všechny ubezpečit, že veškerý obsah Xglos je průběžně jednak zálohován a druhak je importován na hlavní web X-Magazínu, tedy na web AzaNoviny, který je postaven na Word Pressu. Na AzaNovinách je obsah skrytý, každopádně pokud by to vyžadovala situace, pak není problém veškerý obsah Xglos okamžitě veřejně publikovat.Anděl Azazel


✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥


01.08.2019

  ::::: Prázdniny II. :::::

Polovina prázdnin je za námi. V červenci byly publikovány 3 glosy, což je myslím vzhledem k prázdninovému módu tak akorát. Co jsem letmo nahlédl do administrace, tak měsíční statistiky se pohybují někde přes 5 a půl tisíce zobrazení, což je vzhledem právě k prázdninám až nad očekávání.

V druhém prázdninovém měsíci, tedy v srpnu, bych to viděl na podobnou publikační produktivitu a měly by to být zase ty 3 glosy, i když uvidíme, každopádně jako minimum to uvádím. Nejbližší glosa bude z prostředí několika chatů a bude to takové shrnutí nebo ukázky a perličky z mnoha chatů. Nu a mohl bych už též napsat snad nějaký ten fejeton, tak snad se zadaří.

Anděl Azazel


✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥


27.06.2019

 ::::: Prázdniny :::::

Blíží se prázdniny, Já bych opět, jak už je na Xglosách zvykem, rád přepnul na "prázdninový mód". Samozřejmě je tu bouřlivá situace na Chatujme, kde se prosazují totalitní cenzorské praktiky a omezování mnoha věcí, což jak sledujeme, vede k nespokojenosti některých uživatelů a snižující se návštěvnosti portálu. Každopádně Xglosy přes prázdniny zvolní tempo, což neznamená, že v případě výrazných událostí nebudete informování. Takže nechme se všichni překvapit, jak mocné to zvolnění bude.

Xglosy
Anděl Azazel ✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥


20.06.2019

 • Blíží se 60 tisíc zobrazení Xglos, takže bude opět nějaká statistika, tentokráte se pro změnu  jednak zaměřím hlavně na nejčtenější glosy a druhak něco podobného učiním i nově a poprvé u X-Fejetonů, kde nyní zrovna není žádná publikační exploze, neb poslední fejeton vyšel 3.6. Rozhodně spojím tentokráte Xglosy a X-Fejetony (ono už ty hlavní statistiky byly uveřejněny na AN ve Zprávě k 4. výročí).
 • Zhodnocení XChatu musím stále odkládat, neb mám různé ovšem nepotvrzené zvěsti o tom, co se (ne)chystá. Každopádně stanovím si limit prázdniny, tudíž delší časový úsek tomu nedám.
 • Dalším hodnocením bude zřejmě projekt Chatujme a SuperPokecu s názvem Chat Rádio.


✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥

25.05.2019

 • V sekci X-Fejetony byly zveřejněny nyní hned 2 fejetony najednou, neb vznikly téměř ve stejnou dobu.
 • Glosa, která by měla v brzkém čase vzniknout se bude jmenovat "Sranda Ankety, sranda Admin Ankety a jiné (ne)srandy."
 • A snad už překonávám odpor ku napsání článku, který tu oznamuji již delší dobu. Jedno je jisté, že už mám konečný název toho článku, bude se to jmenovat "Mrchy a mrchové."
 • Další, zde již inzerované věci, dále zůstávají v plánech.


✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥

15.05.2019

 • Ve srovnávacích glosách budu jistě pokračovat. Dalším takovým srovnáním by mohl být vzhled místností. Uvidíme.
 • Zhodnocení XChatu pod nadvládou GymJWM též zcela jistě vznikne, jen to bude sofistikovanější záležitost a předpokládám, že to bude psáno pro AzaNoviny a současně vznikne nějaká verze s doplněním mého subjektivního pohledu zde na Xglosách.
 • Článek o MRCH a též LuRym se mi moc psát nechce, tudíž až překonám odpor k napsání bulvárně laděného článku, tak se zjeví. Kdy to bude netuším.
 • Na pořadu dne je můj fejeton "Super Chatujme Pokec aneb 2 v 1, který předpokládám spatří světlo světa velmi brzy. A možná, pokud mě políbí můza, vznikne i nějaký nový AzaPoet. To první je jasné, to druhé opět uvidíme.


✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥09.05.2019

 • Jak jste již viděli, vznikla první srovnávací glosa. Tudíž realizece nápadu z 22. 4. se uskutečňuje. Bude to takový seriál, kdy se v jednotlivých "Srovnání chatů" budu věnovat vždy jedné nebo více vybraným položkám u všech portálů. Rozhodně nezapomenu na místnosti nebo diskuze, bude toho ale mnohem více, uvidíme k čeme všemu se v tzv. srovnávačkách dostanu.
 • Zhodnocení XChatu v jeho novodobé historii pod 3 letou nadvládou Gymovo party v plánech zůstává a zcela určitě se uskuteční. Bude i zamyšlení nad důvody toho, proč jsou dnes všechny chaty v úpadku, to ještě nevím jestli pojmu jako glosu nebo fejeton, uvidíme.
 • Další část "Vlastníci Chatujme" pravděpodobně umístím již jen na SuperBulvár. Možná části, to ještě v tuto chvíli není jasné. Poté bude následovat již avizovaný článek s pracovním názvem "Je MRCH opravdu mrcha?", který bude publikován tamtéž.
 • Komentáře v tuto chvíli jedou ve standardním módu, tedy nejsou ani dočasně přepínány na moderované.

✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥
03.05.2019
 • NOVINKA - V Menu přibyla položka "X-Fejetony". Bude v ní publikován vždy nejnovější Xfejeton poté co se objeví na přísluslém webu X-Fejetony, což je dceřiný blog Xglos.


 ✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥29.04.2019


 • Byl jsem nucen dnešního dne zavést tzv. střídavý režim Komentářů, tedy v určité době budou komentáře moderovány (nezobrazí se okamžitě ale až po mém schválení) jindy budou jako do teď nemoderovány. Toto dočasné opatření bylo nutné kvůli nepřetržitému spamu.
 • Je možné, že nastal čas pro článek, který ovšem bych odklonil na SuperBulvár, u kterého mě zatím napadá pracovní název "Je MRCH opravdu mrcha?". Toto je zatím jen ve stádiu úvah. Uvidíme zda li vůbec na toto dojde.
 


 ✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥


23.04.2019

 • NOVINKA - Byla vytvořena nová položka v Menu s názvem AzaPoet. Zde budou přidávány nové poetické příspěvky, které se objeví občasně mezi klasickými glosami. To proto, aby bylo vše na jednom místě. Dosavadní poetické výtvory jsou již v této sekci zaneseny.
 • Na počátku příštího měsíce budou zveřejněny statistiky Xglos za měsíc duben i celkově za celé období od jejich vzniku. Po 3 měsíční příspěvkové pauze se Xglosy rozjely, a to přímo v kvapíkovém tempu. A jelikož Já jsem zvyklý v podstatě cokoliv dělat transparentně, pak s kondicí Xglos seznámím veřejnost. Koneckonců jak jsem to již dělal několikráte i v minulosti.


 ✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥


22.04.2019

 • 3. díl LuRyho kejklí bude zřejmě posledním, tudíž nakonec to bude opět tedy trilogie, takže  bude i nějaké shrnutí apod.
 • Glosa o XChatu s hodnocením nové éry chatu po převzetí portálu GymJWM a spol. v plánech zůstává.
 • Srovnání - (proměňující se název dle toho, o jakou část, službu půjde). Tak by mohly vypadat názvy "srovnávaček" jednotlivých položek ze všech chatů. Toto je zatím ve fázi nápadu, uvidíme, zda li to uskutečním.
 • Aktuální nečekaná glosa samozřejmě může přijít kdykoliv.

 

 ✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥


19.04.2019

 • Nejbližším počinem bude mé hodnocení všech českých chatů v návaznosti i na nedávné statistiky AzaŽurnálu. Glosa ponese název Český chatový rybník
 • Dále přichystám již 3. díl LuRyho kejklí. Stěžejními tématy bude kauza LKA a zpochybnění pravosti mailu od Dutch
 • V plánu mám zamyšlení a zhodnocení XChatu v novodobé historii po změně vlatníka z Economia a. s. na 42ideas s. r. o
 • A jako obvykle, další témata Xglos může aktuálně přinésti čas ✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥
16. 04. 2019

 • Glosa "LuRyho kejkle - A z ostudy už má megakabát!" bude mít pravděpodobně pokračování se zaměřením na Kauzu LKA. Byl učiněn dotaz na Podporu chatujme LuRymu k jeho vyjádření neboť všechy strany mají dostat prostor.
 • Zhodnocení chatové scény i vzhledem k nedávným statistikám AzaŽurnálu zůstává, jen nyní má přednost aktuální dění
 • Na Xchatu jsem zatím neobjevil žádné téma, o kterém bych mohl napsat. Třeba se něco zjeví, uvidíme. ✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥✥


05. 04. 2019


 • Příští Xglosa bude takovým koncem trojlístku glos, tedy po již zveřejněných "Jak nevýhodně uzavřít smlouvu" a "Pravda o Anketě" přijde na řadu glosa s názvem "Bad - pohroma pro Chatujme.cz"
 • Chtěl bych se ještě vrátit a zhodnotit osobně výslednky nedávného jarního statistického šetření AzaŽurnálu
 • Rád bych se někdy podíval opět na XChat, ovšem jestli najdu nějaké téma, to je zatím ve hvězdách.
 • Další glosy může přinést sám čas a samo dění.

Mohlo by Vás zajímat

Jak jsem zvládnul Digitální Garáž od Googlu.

Kde zakotví lidé z Lidé.cz?

Návrat legendy - Český slavík 21

Nový web AzaNovin a diskuzní fórum X-Fórum spojuje 11. květen.

Chat.cz bez Stálých místností. XChat v červených číslech.

Bloger roku iDnes - Finálové hlasování

Klub blogerů - Společenstvo, jehož součástí je nově Archa X i Xglosy.

A jde se do finále - Křišťálová lupa 2021

Markéta Šichtařová absolutní vítězkou ankety Bloger roku iDnes.

Kam se přesunou diskutníci z Diskutníků?