Blog.cz končí! (XG verze)V polovině příštího měsíce vyhasne ryze česká blogovací platforma Blog.cz. Na stránkách v současnosti najdete toto oznámení:

Blog.cz


Webová aplikace Blog.cz byla spuštěna v srpnu 2005 a stala se rychle největším publikačním systémem na českém internetu. O provoz Blog.cz se do roku 2011 starala společnost Jyxo s.r.o., která stojí za internetovými projekty jako je například stejnojmenný vyhledávač Jyxo.cz. V květnu 2008 získala 100% podíl ve firmě Jyxo s.r.o. společnost TV Nova s.r.o., provozující TV Nova, od roku 2012 je provozovatelem Blog.cz TV Nova s.r.o.

Blog.cz


16. srpna 2020 tedy přestane služba Blog.cz (společně s Galerie.cz) na internetu definitivně existovat. Důvodem zrušení služeb je předně zastaralost platformy a výrazný dlouhodobý odliv uživatelů. Ti jsou vyzýváni, aby si do data ukončení webu stáhli veškerý svůj obsah, tedy veškeré své soubory a obrázky, či provedli import do jiných služeb.


Anděl Azazel; ANV XG verzi si ještě řekněme, naprosto upřímně, že Blog.cz měl již opravdu svá nejlepší léta dávno za sebou, i když jednou z výhod byla aktivní komunita kolem blogu, tak postupně uživatelé začali přecházet na jiné blogovací služby, jako je Blogger (Blogspot) či WordPress.


Technologicky služba Blog.cz už značne zastarávala a přestávala vyhovovat moderním požadavkům. Služba se také potýkala s některými problémy, jako technické výpadky, anebo opakující se extrémní množství spamu v komentářích. Na svých stránkách v článku z 15. července 2020 služba uvádí návody jak importovat obsah na jiné dvě služby, již zde zmiňované, WordPress a Blogger.


A nakonec si ukážeme nedávný pokus o vytvoření blogerské komunity s názvem Klub blogerů, který se datuje k únoru letošního roku. Klub o sobě hlásá toto "Smyslem a cílem našeho klubu je sdružovat česky a slovensky píšící blogery napříč platformami, poskytnout jim prostor, kde se mohou virtuálně potkávat a pomáhat jim s propagací jejich vlastní tvorby. K tomu se dle zájmu členů přidávají i další aktivity." Zatím je zde přes 30 blogerů a 36 blogů. Uvidíme, zda li časem se komunita ještě více rozroste a bude opravdu živým místem ku potkávání se lidí, kteří propadli zálibě zvané blogování.

Klub blogerů


A jaký bude závěr této glosy? Blogování jako takové má již samozřejmě svá zlatá léta též za sebou, zde se nacházíme na platformě od Googlu Blogger, chcete li Blogspot, a tady přeci jen technologický vývoj neustává, v posledním období Google nabídl nové moderní prostředí administrace a tvorby článků. Tudíž se dá předpokládat, že Google hodlá nadále tuto svojí službu provozovat a podporovat. Na rozdíl od jiných služeb z minulosti, kterých se zbavil, viz. G+ etc.


Anděl Azazel


✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦

AzaNoviny✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦

Archa X

Komentáře

 1. Odpovědi
  1. @ Šavlozubý křeček

   Ani ne, to je přirozený vývoj, co se nepřizpůsobí novým podmínkám, zhyne. A Blog.cz už byl opravdu dlouho velká marnost.

   A-A

   Vymazat
 2. Nu a dáme si zase pár statistik z chatovacích portálů..

  == 25. červenec 2020 ==
  == 15:00 ==

  XChat 1043 (743 - 62)
  Libimseti 143 (29 - 16)
  Chatujme 107 (22 - 21)
  Chat.cz 22 / 15
  SuperPokec 15

  == 19:00 ==

  XChat 955 (577 - 62)
  Libimseti 173 (40 - 16)
  Chatujme 131 (31 - 30)
  Chat.cz 12 / 8
  SuperPokec 18

  == 20:30 ==

  XChat 985 (700 - 81)
  Libimseti 170 (42 - 19)
  Chatujme 136 (54 - 47)
  Chat.cz 22 / 16
  SuperPokec 16

  == 21:30 ==

  XChat 1135 (772 - 89)
  Libimseti 185 (60 - 35)
  Chatujme 136 (52 - 47)
  Chat.cz 35 / 26
  SuperPokec 12

  == 23:00 ==

  XChat 1494 (1 070 - 71)
  Libimseti 176 (44- 21)
  Chatujme 114 (40 - 32)
  Chat.cz 37 / 30
  SuperPokec 11

  Jak sami vidíte, tak to už je velehrůzné.

  Na XChatu se celkový počet uživatelů na chatu pohybuje po celý den hluboce pod tisícovkou, teprve v pozdně nočních hodinách tuto hranici velmi z lehka a těsně překoná, a to hlavně díky sexživlům. Co se týče neero místností na chatu, tak tam jsou trvale počty pod sto. To je už vážně katastrofa.

  Líbimseti též žádné zázraky, ale ač s mírným poklesem, tak si jede ta svá čísla.

  Chatujme, další katastrofa, po celý den nepřesáhl počet lidí na portálu ani 150. A co se týče chatu, tak tam ta čísla jsou nejen horší než na Libku, což obvykle bývalo obráceně, nýbrž Chatujme se v některých časech dostává dokonce na roveň návštěvnosti Chat.cz.

  Chat.cz, tam je to jak na houpačce dnes.

  SuperPokec, nu ten už opravdu asi dodělává.

  A-A

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dnes si dáme statistiky čistě ohledně chatu, takže Legenda - Chat celkem - Chat pokec (největší room v pokec)

   == 26. červenec 2020 ==
   == 12:45 ==

   XChat 846 - 75 (20)
   Libimseti 50 - 21 (7)
   Chatujme 23 - 22 (5)
   Chat.cz 15 / 13 (7)
   SuperPokec 21 (3)


   == 16:30 ==

   XChat 1 029 - 76 (14)
   Libimseti 37 - 20 (3)
   Chatujme 44 - 35 (3)
   Chat.cz 19 / 15 (8)
   SuperPokec 16 (4)

   == 18:00 ==

   XChat 938 - 89 (17)
   Libimseti 41 - 19 (6)
   Chatujme 38 - 32 (7)
   Chat.cz 15 / 13 (5)
   SuperPokec 18 (3)

   == 21:00 ==

   XChat 1 012 - 106 (34)
   Libimseti 40 - 16 (8)
   Chatujme 55 - 46 (4)
   Chat.cz 37 / 27 (9)
   SuperPokec 18 (4)

   == 23:00 ==

   XChat 1 275 - 90 (24)
   Libimseti 63 - 29 (5)
   Chatujme 37 - 32 (3)
   Chat.cz 40 / 24 (23)
   SuperPokec 9 (3)

   Já už nevím, co k té velemegabídě psát. Ale holt platí, jaký provozovatel, takový chat. A čestí provozovatelé, ať už je to GymJWM, LuRy, Grantik či Franci totálně selhali.

   A dodejme k tomu ještě přehled nejaktuálnějších diskuzí:

   XChat

   - Báječný flirt
   - Akty
   - Čubka

   Chatujme

   - Svědkové Jehovovi
   - Ateismus vs víra v Boha vs věda, argumenty
   - Výklad Bible

   Libimseti

   Poslední slovo zde !!!
   Čtete místní Blogy?
   Dobrou noc zde !!!

   SuperPokec a Chat.cz, tak tam v podstatě diskuze jsou jen na okrasu.

   Tak to je myslím zcela zřejmý a výmluvný kompletní obrázek stavu českých chatů, že.. ovšemže.

   A-A

   Vymazat
  2. A ještě, myslím velmi důležitá, poznámka ku stavu českých chatů. Ony nejsou jen vyprázdněné dle čísel, předně tedy ty pokecové kategorie, ono je třeba k tomu přičíst a uvědomit si i tu skutečnost, že už tak mizivé počty chatujících na jednotlivých portálech tvoří mnohdy lidé, kteří se pohybují současně na několika z nich. Letmo namátkou, Karl1 - Chatujme, SP, XChat; Acustik - Libko, XChat; Lovely - Chatujme, SP; Kingie - Chat.cz, XChat; Punkas - Chat.cz, XChat, sám majitel SP Grantik, který je u sebe nabotovaný a též skoro celý den visí na Chatujme, a takhle bych mohl ještě dlouhou chvíli pokračovat. Tedy ty zbytky (možná přesnější by bylo zbytečky) chaťáků tvoří ke všemu i skupinka lidí pendlujících či mnohdy souběžně působících na několika chatech zároveň. Čímž se ty počty ještě více umenšují. Nu

   A-A

   Vymazat
  3. A to jsem taktně vynechal Pampelišku :D

   A-A

   Vymazat
 3. === Nový X-Fejeton: Chatujme - Návrat ke kořenům ===

  Tento můj nejnovější fejetonový výtrus si můžete přečíst jako vždy..

  - přímo tady na Xglosách v menu X-Fejetony ZDE
  - na webu X-Fejetony ZDE

  A-A

  OdpovědětVymazat
 4. === Co se chystá ===

  ... aneb co Vás čeká v druhé polovině prázdnin.

  I v srpnu se samozřejmě můžete těšit na rozhovory ze série Hovory X

  V plánu jsou dvě tématické glosy, jedna z prostředí Líbímseti, druhá představí slovenský portál Pokec.sk

  Archa X

  Jak se zdá, některé články by mohly být převedeny na mluvené slovo, prozatím se objeví na podcastu Xkozlovin, stejně jako možná někdy v budoucnu společný podcast Archivářky a Azazela.

  A-A

  OdpovědětVymazat
 5. === Archa X na Xkozlovinách ===

  První, v podstatě zkušební, podcast z nové série Archa X v hlavní roli s Archivářkou a jejím článkem "Úskalí socializace a očekávání druhých". Poslechněte si na Anchoru či v těch svých aplikacích (Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts, Radio Public, Breaker, Pocket Casts, Overcast, Castro) ZDE

  A-A

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Xkozloviny - Jinak byla upravena stránka v menu Xkozloviny, kde přibyly další platformy a aplikace, kde lze podcast Xkozloviny najít a poslouchat, je jich již v tuto chvíli 10.

   Nově bude vždy jako přehrávač zobrazena jedna aktuální epizoda Xkozlovin a jedna aktuální epizoda sekce Archa X, pod kterými najdete seznam dalích epizod.

   A-A

   Vymazat
  2. === PODCAST ARCHA X ===
   Archa X (2) - Problematika dominantně submisivních vztahů
   Nejnovější podcastový počin Archivářky ke stejnojmennému článku z blogu Archa X, korábu na vlnách pragmatismu i emocí.

   Poslechnout si ho můžete:

   - zde na Xglosách v menu Xkozloviny ZDE
   - na blogu Archa X v menu Podcast ZDE
   - na vašich oblíbených platformách a aplikacích

   A-A

   Vymazat
 6. Na blogu.cz jsem byla léta, nakonec jsem byla nucena přestěhovat se sem, je mi líto jak to s blogem dopadlo, kdyby měl vlastník alespoň trochu zájem a proběhla menší modernizace určitě by lidičky udrželi, ale takto...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. @ Eliss

   Popravdě jsem už v posledních letech moc nechápal, co tam na Blog.cz některé lidi ještě drží, protože ona odtamtud už odešla a odcházela dosti početná skupina lidí průběžně, neb to tam začínalo býti již opravdu pravěké a vidina nějakého posunu v nedohlednu. Jediným pozitivem byla asi ta komunita (která se ale logicky taky už musela dosti umenšovat), takže mi z toho vycházelo, a kdo mě zná ví, že si rozhodně neberu servítky, že tam zůstávali jen totální konzervy a pak ti zjevně nenároční, a musím to napsat, méně kvalitní blogeři, protože pro současnost to tam již přestávalo býti vyhovující. Já jsem též konzerva, ale prostě doba je už někde úplně jinde a Blog.cz se zasekl v minulosti a nedivím se, že to tam dopadlo jak dopadlo. A myslím, že je to pozitivní, i pro vás poslední mohykány, protože jak letmo sleduji, tak si Blogger většinou ti, dnes už tedy nuceně, přecházející pochvalují. Ono je to tu velmi jednoduché na ovládání, opravdu to zvládne každá lama, a přitom tu má člověk vše, co k blogování potřebuje.

   Vám popřeji, nechť se vám na nové platformě líbí, což dle vašeho článku "Loučení" líbí, když vás mrzí, že jste se nepřestěhovala dříve. Tak zlomte vaz :)

   A-A

   Vymazat
 7. === O konci platformy Blog.cz jinde ===

  Na Aktuálně si můžete pustit rozhovor DVTV s Milošem Čermákem ZDE

  Konce Blog.cz si všiml i Blesk ve svém článku "Blog.cz končí: Vylévaly si na ní srdce nejen davy teenagerů" ZDE

  A-A

  OdpovědětVymazat
 8. === Archa X: Problematika dominantně submisivních vztahů ===

  Archivářka na Arše X publikovala rozsáhlý článek týkající se tohoto tématu zmiňovaného v nadpise. Pokud by měl někdo zájem, článek je k přečtení ZDE

  Nebude ovšem jen k přečtení, vznikne i podcastová verze, kde bude tedy i k poslechu.

  A-A

  OdpovědětVymazat
 9. === Dva nové čerstvé X-Fejetony ===

  Ano, vypustil jsem rovnou dva své fejetonové výplody, první se jmenuje "Kérky, piercing.. a pedofilní komunita.", ten druhý "Lidéčko, Diskutníci, Blog.cz.. a kdo dál?"

  Oba mé tvůrčí výtrusy najdete klasicky jak jste již zvyklí, tedy

  - přímo na publikačním blogu X-Fejetony ZDE
  - zde na Xglosách dočasně v menu X-Fejetony ZDE

  A-A

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. === X-Fejeton: GymChat (XChat) - Podle nosa poznáš kosa, podle hýčkání prudičů žumpu. ===

   Dámy a pánové, v poslední době jsem fejetonově plodný, a tak se zrodil další s názvem, který vidíte v nadpise. Je o GymŽumpě, o místnosti Věkový rozdíl, o Happyně a dalších nechutnostech. Nebral jsem si tentokráte servítků pražádných. Můj nejnovější výtrus najdeje jako obvykle

   - přímo na publikačním blogu X-Fejetony ZDE
   - zde na Xglosách dočasně v menu X-Fejetony ZDE

   A-A

   Vymazat
  2. Čerstvá zkušenost s cenzurou na Facebooku, naprosto nepochopitelné pro mne. V jedné blogerské skupině se bývalá uživatelka Blog.cz sháněla po tom, zda li neexistuje nějaká stránka jako byla úvodní stránka na zmiňované (dnes již zaniklé) službě, že se přestěhovala na Blogspot a tam nic takového není, žádná komunita. Další člověk psal, že by se dalo něco takového vytvořit, a tak jsem chtěl přispět a napostoval jsem adresu Klubu blogerů, což je taková pár měsíců vznikající komunita, ještě s nějakým dalším osvětlujícím textem. A ejhle, FCB mi tuto zprávu nepustil s tím, že porušuje pravidla komunity. Podívejte se na obrázek..

   OBRÁZEK

   Před nějakým časem mi FCB nepustil dokonce odkaz v soukromých zprávách, tedy v Messengeru, kdy jsem psal někomu, koho mám v přátelích. Já na FCB obecně skoro nepůsobím, krom nějaké propagace, ovšem i z výpovědí mnoha dalších lidí se mi zdá, že je to nepoužitelná platforma pro běžnou komunikaci, neb nesmyslná cenzura již překračuje veškeré meze svobodné komunikace.

   Jo a protože jsem opravdu nic neporušil, nic závadného jsem nepostoval, tak jsem samozřejmě v dalších dialogových oknech zaškrtnul možnost, že z rozhodnutím nezveřejnit můj příspěvek NESOUHLASÍM.

   A-A

   Vymazat

Okomentovat

Děkujeme za komentář :)
XGLOSY

Mohlo by Vás zajímat

Silné administrátorské rozhodnutí

XChat se zbláznil: Kyberšikana podporována Vedením, Bratříček zablokovaný na Facebooku

Statistiky StatCounter a půlroční statistiky Xglos

Oči pro pláč nebo úsměv na líci II.

Červen to je i Klub blogerů, kde jsou Xglosy tři roky

Co měsíc dal - Červen 2024

Microsoft Solitaire - Legenda, která baví už přes 30 let.

Silvestrovská glosa aneb kdo neslaví s náma, slaví proti nám.

EU odkryla svou cenzorskou tvář. Tajnou dohodu o cenzuře na X Musk nepřijal

Výzva adminům - čteš glosy, jsi na indexu!