Jestliže svoboda slova vůbec něco znamená, potom je to právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet (George Orwell)

X-Fejetony

https://xfejetony.blogspot.com/


Nejnovější X-Fejeton


Všechny fejetony přímo na X-Fejetonech zde

 

Libí se vám Líbímseti?

To je, jistěže, již jen taková hra se slovy a otázka po sezóně. Tedy po několika sezónách. Až je div, že se tento kdysi slavný portál, na internetu ještě vůbec nachází. Že ještě provozovatel má nějaký důvod Líbimseti na síti stále držet. Pokud to generuje nějaký zist, tak pravděpodobně dosti zanedbatelný. Kupříkladu takový XChat měl v posledních letech zisk od 51 tisíc až po 99 tisíc Kč, jenže tam se stále ještě nachází více než tisícovka uživatelů, předně v sex kategoriích. Oproti tomu Libko je v podstatě mrtvé a uživatelé se snad dají počítat už jen na desítky.

Ano, na chatu můžeme mnohdy spatřit návštěvnost kolem dvaceti lidí, kteří se zřejmě zapomněli ještě v nultých dobách milenia či co. A když se přehoupne návštěvnost o nějakou tu desítku výše, pak je to spíš statistický ukazatel, než návštěvnost reálná. Protože mnohdy třetinu návštěvnosti tvoří jakýsi troglodytský uživatel, známý dříve z portálu Chatujme, odkud byl provozovatelem LuRy zlidkvidován a vymazán, neb i Lukáš (po mém upozornění) vyhodnotil, že si nechce tohoto troglodytského exota prudícího, napadajícího, vyhrožujícího a nenávistně se projevujícího na všechny kolem, dále pěstovat. Ať už je Chatujme jaké chce, rozhodně si dle LuRyho dále nechtělo ve svých řadách uchovávat někoho, kdo je od všeobecné slušnosti vzdálen na 666 mil a možná ještě mnohem více. Své multinicky, které jak říkám, někdy tvoří třetinu návštěvnosti, přesunul právě na mrtvé Libko. Tudíž to se opravdu do reálné návštěvnosti počítat nedá.

Jsem zvyklý, a vy to  dobře víte, nazývat věci pravými jmény. Portál Líbímseti už jen přežívá jakýmsi samospádem a zbytečně hyzdí net. Smysl jeho existence už každý, kdo má všech pět pohromadě, těžko nalézá. Stejné platí ovšem o grantíkovo SuperPokecu. Takže otázka z nadpisu "Líbí se vám Líbímseti" mě osobně vede k jasné odpovědi. Mně by se líbilo, kdyby Libko už někdo konečně vypnul, měl bych článek o konci legendy a dál bych se o portál, který už jen straší na českém interntu nemusel zajímat. A jak to vidíte vy? Pokud tedy pro vás není překvapením, že ještě něco takového vůbec existuje, že.. ovšemže.

Anděl Azazel
✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮


Zde bude k nalezení vždy nejnovější fejeton. Další fejetony najdete přímo na webu X-Fejetony kliknutím na obrázek či odkaz "zde"


Co je fejeton? Fejeton (z franc. feuilleton respektive feuille [fœj] = lístek), zastarale fejton, či též poznámka pod čarou, v češtině také tzv. podčárník, je specifický publicistický žánr, obvykle používaný v tisku jako protějšek k hlavním článkům. Vtipně zpracovává zdánlivě nevýznamné, ale zajímavé téma a ukazuje všední věci v novém světle, přičemž je autor hodně subjektivní a vychází z vlastních zážitků.

Pojem fejeton je žánrovým označením pro nový literárně publicistický útvar, který vznikl a rozvinul se na místě novinových fejetonů jako méně rozsáhlý článek, či spíše krátký komentář typický silným subjektivním nádechem a lehkou stylistickou formou, zaměřený na aktuální společenské nebo kulturní téma, často o několika volně spojených tématech. Napsán je lehkým zábavným slohem, mnohdy satiricky komentující či ironizující trefně vybrané dobové události. Častá je nadsázka, humorné postřehy nebo hyperbola. Typický humor obsahuje i užívání prostředků komiky, jazykové hry a hry se slovy či užití knižních tvarů. Autor se většinou soustředí na jeden fakt, využívá sarkasmu, fejeton by měl být gradován do pointy a obsahovat nové, nečekané pohledy na věc a vést čtenáře k zamyšlení nad tématem (proto často obsahuje nezodpovězené otázky).


Já si to samozřejmě, s mojí tvůrčí licencí, pojmu, jako vše, po svém.

Mohlo by Vás zajímat

Jak jsem zvládnul Digitální Garáž od Googlu.

Kde zakotví lidé z Lidé.cz?

Návrat legendy - Český slavík 21

Nový web AzaNovin a diskuzní fórum X-Fórum spojuje 11. květen.

Chat.cz bez Stálých místností. XChat v červených číslech.

Bloger roku iDnes - Finálové hlasování

Klub blogerů - Společenstvo, jehož součástí je nově Archa X i Xglosy.

A jde se do finále - Křišťálová lupa 2021

Markéta Šichtařová absolutní vítězkou ankety Bloger roku iDnes.

Kam se přesunou diskutníci z Diskutníků?