Jestliže svoboda slova vůbec něco znamená, potom je to právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet (George Orwell)

X-Fejetony

https://xfejetony.blogspot.com/


Nejnovější X-Fejeton


Všechny fejetony přímo na X-Fejetonech zde

 

Retro chaty vs Notesoo a Klub blogerů

Nedávno jsem psal recenze na novou českou sociální síť Notesoo a společenstvo lidí zabývajících se blogováním Klub blogerů. Obě recenze byly dosti kritické, tedy zmínil jsem mnohé negativní stránky v rámci snahy o co největší objektivitu. A světe div se, po zkušenostech z minulosti, tedy hlavně z těch retro chatů, obě recenze byly přijaty vlastníky oněch portálů kladně a v podstatě souhlasně.

Ano, jak majitel Notesoo pan Auředník, tak zakladatelka Klubu blogerů paní Jitka.S nad mojím hodnocením přikyvovali a sami se vyjádřovali tak, že je mrzí ne příliš utěšený stav jejich projektů. Samozřejmě existovaly nějaké připomínky, kdy na některé věci nahlíželi zmiňovaní z trochu jiného úhlu, vycházím i z minulých hodnocení, což je v pořádku. A tak by to mělo i být, přistupovat k věcem konstruktivně, ač je evidentní, že se v určitých věcech moc nezadařilo a přiznat si to, a pokusit se hledat a nacházet nějaká případná řešení.

I když na některé záležitosti mohou a mají majitelé obou platforem krapet jiný názor než Já, a takových případů je výrazná menšina, tak celkově jejich zpětná vazba na mé články proběhla tak jak píši, hlavně mi nikdo nenadával, neurážel, nesnažil se mojí osobu dehonestovat, nikdo mě nechtěl jakkoliv perzekuovat a banovat. A to je právě ten kardinální rozdíl s retro chaty jako XChat, Chatujme etc., kde po mé kritice, spravedlivé kritice, jsem se v dobách působení na těchto retro serverech, ale i po mém odchodu, stal nějakým jejich úhlavním nepřítelem číslo jedna. No chápete to?

Takže to převedu do sportovní terminologie a vyhlásím výsledek. Ten je takovýto: Michal Auředník & Jitka.S versus Jan Zálešák & Lukáš Ryšánek 666:0! Sláva vítězům a u poražených čest hledat nebudeme.

Anděl Azazel

 

X-Fejeton si můžete poslechnout i v audioverzi:

 

 
✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮


Zde bude k nalezení vždy nejnovější fejeton. Další fejetony najdete přímo na webu X-Fejetony kliknutím na obrázek či odkaz "zde"


Co je fejeton? Fejeton (z franc. feuilleton respektive feuille [fœj] = lístek), zastarale fejton, či též poznámka pod čarou, v češtině také tzv. podčárník, je specifický publicistický žánr, obvykle používaný v tisku jako protějšek k hlavním článkům. Vtipně zpracovává zdánlivě nevýznamné, ale zajímavé téma a ukazuje všední věci v novém světle, přičemž je autor hodně subjektivní a vychází z vlastních zážitků.

Pojem fejeton je žánrovým označením pro nový literárně publicistický útvar, který vznikl a rozvinul se na místě novinových fejetonů jako méně rozsáhlý článek, či spíše krátký komentář typický silným subjektivním nádechem a lehkou stylistickou formou, zaměřený na aktuální společenské nebo kulturní téma, často o několika volně spojených tématech. Napsán je lehkým zábavným slohem, mnohdy satiricky komentující či ironizující trefně vybrané dobové události. Častá je nadsázka, humorné postřehy nebo hyperbola. Typický humor obsahuje i užívání prostředků komiky, jazykové hry a hry se slovy či užití knižních tvarů. Autor se většinou soustředí na jeden fakt, využívá sarkasmu, fejeton by měl být gradován do pointy a obsahovat nové, nečekané pohledy na věc a vést čtenáře k zamyšlení nad tématem (proto často obsahuje nezodpovězené otázky).


Já si to samozřejmě, s mojí tvůrčí licencí, pojmu, jako vše, po svém.

Mohlo by Vás zajímat

Retro chaty - Jen marnost, mrtvolnost, dožívání, nezájem. A nostalgie

Jak jsem zvládnul Digitální Garáž od Googlu.

Nový web AzaNovin a diskuzní fórum X-Fórum spojuje 11. květen.

Klub blogerů - Společenstvo, jehož součástí je nově Archa X i Xglosy.

Hlasování v anketě Podcast roku #05 odstartovalo

NOTESOO CZ - Ryze české miminko na poli sociálních sítí

Kde zakotví lidé z Lidé.cz?

PPP - Prázdninový perličkový přehled

iOS 17 patrně s možností instalace aplikací z obchodů třetích stran, jen v EU

WhatsApp nově umožňuje posílat zprávy sám sobě