Jestliže svoboda slova vůbec něco znamená, potom je to právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet (George Orwell)

X-Fejetony

https://xfejetony.blogspot.com/


Nejnovější X-Fejeton


Všechny fejetony přímo na X-Fejetonech zde

 


Anathema na roztrhání, je novým moderátorem Chat Rádia.

Jak už víme, tak jsem se Já a Anathema stali novými stěžejními administrátory XChatu. O služby Anathemy ale projevila zájem i "konkurence", provozovatel dnes již téměř mrtvého SuperPokecu Jan Bezděk (Grantik) hodlá angažovat ve svém projektu rádia, které vnutil Lukáši Ryšánkovi (LuRy) z Chatujme, címž se na Chatujme i nakvartýroval jako admin. Chat Rádio ovšem nenaplnilo očekávání a stalo se tragickou trapností, takovým mikro mejdanem Grantíka se stále stejnými pěti a půl posluchači, o stále stejných písničkách atd. Chat Rádio potřebovalo nějaký progres, a tím má být právě Anathema, který na nabídku Grantíka kývl.

Písničky na přání na Chat Rádiu se odehrávají v sobotu ve večerních hodinách. Přibudou nyní ovšem druhé Písničky na přání, pořad se bude jmenovat "Nech si zahrát od metalového guru" a poběží jednou za čtrnáct dní ve středu, neb nese podtitul "Středa, anathemova metálku třeba". Pořad bude mít trochu jinou strukturu, Anathema odehraje vždy dvě písničky na přání posluchačů (nemusí to být jen metal, posluchači si mohou nechat zahrát jakoukoliv tvrdou muziku od rocku přes punk až po všechny odnože metalu) a pak bude následovat Anathemou vybraná skladba, tudíž takové 2 + 1, kdy tedy Anathema písničková přání bude vždy po dvou skladbách prokládat svým vlastním výběrem.

Do budoucna se též počítá s pravidelným cyklem pořadů, který by měl běžet vždy v neděli. Střídaly by se různé žánry tvrdé muziky, byly by to takové speciály, které by Anathema připravoval, ve kterých by zazněly stěžejní kusy toho kterého žánru doplněné vždy o novinky a zajímavosti. Zatím nemá pořad oficiální název, pracovně se jmenuje " Anathemova Encyklopedie tvrdé muziky".

Z neoficiálních a neověřených zdrojů jsem se doslechl, že prý nekritický a fanatický obdivovatel Grantíka Karl1 se po informaci o novém moderátorovi Chat Rádia psychicky zhroutil. Už prý nějaký čas na GymChatu v Komouš výchově píše nesrozumitelné bláboly, že i Ataka začal z toho dvojnásobně lít piváky a Roman_02 se začíná shánět po větších petkách než je čtyřpivo.Anděl Azazel
 
 
✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮


Zde bude k nalezení vždy nejnovější fejeton. Další fejetony najdete přímo na webu X-Fejetony kliknutím na obrázek či odkaz "zde"


Co je fejeton? Fejeton (z franc. feuilleton respektive feuille [fœj] = lístek), zastarale fejton, či též poznámka pod čarou, v češtině také tzv. podčárník, je specifický publicistický žánr, obvykle používaný v tisku jako protějšek k hlavním článkům. Vtipně zpracovává zdánlivě nevýznamné, ale zajímavé téma a ukazuje všední věci v novém světle, přičemž je autor hodně subjektivní a vychází z vlastních zážitků.

Pojem fejeton je žánrovým označením pro nový literárně publicistický útvar, který vznikl a rozvinul se na místě novinových fejetonů jako méně rozsáhlý článek, či spíše krátký komentář typický silným subjektivním nádechem a lehkou stylistickou formou, zaměřený na aktuální společenské nebo kulturní téma, často o několika volně spojených tématech. Napsán je lehkým zábavným slohem, mnohdy satiricky komentující či ironizující trefně vybrané dobové události. Častá je nadsázka, humorné postřehy nebo hyperbola. Typický humor obsahuje i užívání prostředků komiky, jazykové hry a hry se slovy či užití knižních tvarů. Autor se většinou soustředí na jeden fakt, využívá sarkasmu, fejeton by měl být gradován do pointy a obsahovat nové, nečekané pohledy na věc a vést čtenáře k zamyšlení nad tématem (proto často obsahuje nezodpovězené otázky).


Já si to samozřejmě, s mojí tvůrčí licencí, pojmu, jako vše, po svém.

Mohlo by Vás zajímat

Chaty v Česku? Nebýt migrantů tak uživatelsky vybrakováno. - Statistika Jaro 21

Vlastníci Chatujme - Prudič z Lidé a Lukáš Kristus?

Jak jsem zvládnul Digitální Garáž od Googlu.

Kde zakotví lidé z Lidé.cz?

Ztráta iluzí?

Diskutéři - Jak jsem se registroval etc.

Clubhouse nebo Twitter Spaces? Klubovny či Prostory?

Archa X a AzaŽurnál .EU

Kam se přesunou diskutníci z Diskutníků?

Nový web AzaNovin a diskuzní fórum X-Fórum spojuje 11. květen.