Jestliže svoboda slova vůbec něco znamená, potom je to právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet (George Orwell)

X-Fejetony

https://xfejetony.blogspot.com/


Nejnovější X-Fejeton


Všechny fejetony přímo na X-Fejetonech zde

 

Zhouba legendárního Libka "pro mladé", jen dva exotičtí starci Vít a Víťa

Začátkem milenia patřil portál Líbímseti do velké české trojky Libko - XChat - Lidéčko. Kdeže ale ty pravěké sněhy jsou, Lidé.cz už ani neexistuje, XChat krom záplavy sexoušu, co ho ještě drží nad vodou, už jen paběrkuje, nu a stejně legendární jako předchozí dva portály mnou zmíněné, tedy Libko, tak to se již brodí v naprosté nicotě. Návštěvnost téměř nulová, na chatu občas desítka, patrně úplných zoufalců, doplněná hyper mega giga magorem a zoufalcem Viťou (Vita1971), jenž stejně jako na serveru Chatujme, odkud byl pro nepřístojné chování vyhnán, tvoří i na Libku jen své multinicky, předstírajíc jakousi jeho kamarádskou a blízkou imaginární rodinku. A pak už pouze druhý Víťa - guru Vít Kouba.

Ano, na Libku zůstali už jen "starci" Vít a Víťa, patrné je to z diskuzí. Nikdo jiný tam už ani nepíše. GuruBhagavan Vít Kouba, nejspíše nějaká odrůda autisty, si tam jede své výplody ze svých stránek slohově i obecně na úrovni desetilétých méně nadaných chlapců ze ZŠ. Autista, u kterého nenajdete jedinou normální reakci na předešlý post, jen odkazy či maximálně nějaké fráze a úsloví. Sekunduje mu na Libko diskuzích Vita1971, který má zase jiné postižení - nezareaguje též běžným způsobem na žádný post a jede si svoje - nesmysly, výmysly, lži, urážky, výplody chorého mozku a další pomatenosti. Na rozdíl od svého "jmenovce" je ještě ke všemu hrubý, zlý a nenávistný, taktéž s prvky nacionalismu a dokonce nacismu, no fuj. A navíc trpí ještě jakousi obsesí, že "všichni jsou Azazel" :D Ano, i svého kolegu psycho-zoufalce guru Víta Koubu považuje za mojí osobu. V minulosti jsem byl též Pampeliška.. a ještě v dávnější historii na Chatujme Mám-ráda-Chatujme či Sahrazadou (i když jsem v té době už dávno na portálu vůbec nepůsobil).

Libko v podstatě skončilo v roce 2010, když se podařilo Oldovi Neubergerovi ho prodat. Od té doby jen klesalo a bylo naprosto bez vývoje, až do dnešních dní, kdy je již delší čas v klinické smrti. Proč tento, kdysi legendární a věhlasný komunitní portál, ještě straší na internetu asi nikdo moc nechápe. Pip s Baronem by si měli nalít čistého vína soudnosti, kdy by prozřeli, že udržovat portál pro dva starobní psychozoufalce nemá smyslu pražádného.

Anděl Azazel
✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮✮


Zde bude k nalezení vždy nejnovější fejeton. Další fejetony najdete přímo na webu X-Fejetony kliknutím na obrázek či odkaz "zde"


Co je fejeton? Fejeton (z franc. feuilleton respektive feuille [fœj] = lístek), zastarale fejton, či též poznámka pod čarou, v češtině také tzv. podčárník, je specifický publicistický žánr, obvykle používaný v tisku jako protějšek k hlavním článkům. Vtipně zpracovává zdánlivě nevýznamné, ale zajímavé téma a ukazuje všední věci v novém světle, přičemž je autor hodně subjektivní a vychází z vlastních zážitků.

Pojem fejeton je žánrovým označením pro nový literárně publicistický útvar, který vznikl a rozvinul se na místě novinových fejetonů jako méně rozsáhlý článek, či spíše krátký komentář typický silným subjektivním nádechem a lehkou stylistickou formou, zaměřený na aktuální společenské nebo kulturní téma, často o několika volně spojených tématech. Napsán je lehkým zábavným slohem, mnohdy satiricky komentující či ironizující trefně vybrané dobové události. Častá je nadsázka, humorné postřehy nebo hyperbola. Typický humor obsahuje i užívání prostředků komiky, jazykové hry a hry se slovy či užití knižních tvarů. Autor se většinou soustředí na jeden fakt, využívá sarkasmu, fejeton by měl být gradován do pointy a obsahovat nové, nečekané pohledy na věc a vést čtenáře k zamyšlení nad tématem (proto často obsahuje nezodpovězené otázky).


Já si to samozřejmě, s mojí tvůrčí licencí, pojmu, jako vše, po svém.

Mohlo by Vás zajímat

Nový web AzaNovin a diskuzní fórum X-Fórum spojuje 11. květen.

Bludné balvany pro Karla Janečka a Zdravé fórum

Diskutéři - Jak jsem se registroval etc.

Silné heslo. 10 pravidel pro zabezpečení vašich účtů

Jak jsem zvládnul Digitální Garáž od Googlu.

Kde zakotví lidé z Lidé.cz?

Klub blogerů - Společenstvo, jehož součástí je nově Archa X i Xglosy.

Xkozloviny Podcast - Roční výročí.

Jen nabídnout svobodný prostor nestačí - Notesoo

Křišťálová Lupa 2022 - Finální hlasování veřejnosti