Clubhouse už je pro všechny bez pozvánek. Ale moc nikdo tam už není.

 

 

Clubhouse Klubovna

 

 

 

 Hitem letošního roku byla bez pochyby služba audio-chatu s názvem Clubhouse. Všichni si pamatujeme i u nás z počátku roku ono clubhousové šílenství. Aplikace vykazovala známky exkluzivity, třeba i tím, že jednak byla pouze pro vlastníky iPhonů, a druhak byla na pozvánky. Ohromný boom Clubhouse zaznamenal patrně také proto, že se trefil do nejbrutálnějšího období pandemie Covidu, kdy díky tvrdým lockdownům zůstávala většina lidí doma.

 

Raketový vzestup Clubhousu nenechal klidným velké technologické hráče a ti se snažili implementovat do svých sítí podobnou audio službu. A tak "Roomkám" Clubhousu postupně začal konkurovat Twitter, který představil "Spaces", podobné služby začali nabízet i Spotify, Facebook a další. Nijaký veleúspěch se sice nekonal, každopádně Clubhouse přišel o část své exkluzivity.

Clubhouse se vytasil v květnu i s aplikací pro Android, nu a nedávno, tedy s koncem července, zrušil i "pozvánky". Takže dnes může na Clubhouse naprosto každý. Jenže, jenže nikoho to už moc nezajímá. Když zůstaneme v naší domovině, tak český Clubhouse je jakýsi už polomrtvý. Jistě, pořád je tam dost zajímavých diskuzí, ale člověk už musí značně hledat. Oproti famóznímu fenoménu z počátku roku je to ale paběrkování.A jaký bude závěr dneší glosy?


Vlna rozvolňování po celém světe, tak i v Česku, způsobila, že lidé se už mohou scházet a povídat si a debatovat a diskutovat reálně. Tak proč by to činili tak zaníceně jako v minulosti po telefonu. Počty stahování aplikace Clubhouse jsou nyní oproti době boomu nicotné. Samozřejmě je otázka, jak to bude nyní, když už přestaly existovat pozvánky a na tento audio-chat se dostane úplně každý.

A co vy, jste stále nadšenými uživateli Clubhousu či se na něj nadšeně chystáte vstoupit? Anebo je pro vás Clubhouse už jen pěkná vzpomínka na nejdrsnější dobu covidovou a myslíte si, že tento audio-chat bude do budoucna už jen jednou z mnoha aplikací? Raketové starty mohou mít i stejně raketové pády. Stejně jako všechno, ukáže čas.Anděl Azazel
Úvodní obrázek: Pixabay

 

✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦

WhatsApp View Once – Fotky a videa, které si lze prohlédnout jen jednou. - AzaNoviny

Microsoft Akademie pro byznys aplikace. Kurzy osobního a profesního růstu. - AzaNoviny

Xiaomi největším prodejcem mobilů v Evropě. Jednička i v Česku. - AzaNoviny


AzaŽurnál.eu

Wedos – Největší webhosting v Česku. - AzaŽurnál

Návštěvnost českých webů. Seznam a Novinky dominují. - AzaŽurnál

Mobilní statistiky internetu – StatCounter (červenec 2021) - AzaŽurnál


 
Rybičková pomazánka pikantní - Recepty a vaření
Rybičková pomazánka pikantní

Komentáře

Mohlo by Vás zajímat

Silné administrátorské rozhodnutí

XChat se zbláznil: Kyberšikana podporována Vedením, Bratříček zablokovaný na Facebooku

Statistiky StatCounter a půlroční statistiky Xglos

Oči pro pláč nebo úsměv na líci II.

Červen to je i Klub blogerů, kde jsou Xglosy tři roky

Co měsíc dal - Červen 2024

Microsoft Solitaire - Legenda, která baví už přes 30 let.

Silvestrovská glosa aneb kdo neslaví s náma, slaví proti nám.

EU odkryla svou cenzorskou tvář. Tajnou dohodu o cenzuře na X Musk nepřijal

Výzva adminům - čteš glosy, jsi na indexu!