Clubhouse nebo Twitter Spaces? Klubovny či Prostory?
Není proto divu, že zaběhlé sociální sítě začaly uvažovat o podobné službě a funkcionalitě, kterou by nabídly svým stávajícím uživatelům. Nejdále v tomto pokročil Twitter, který již spustil "Spaces", v čestině jim dal název "Prostory". Tak si to trochu porovnejme.
Co mají společné?
- Obě aplikace umožňují uživatelům účastnit se hlasových konverzací. Konverzace probíhají v reálném čase a nelze je pozastavit ani poslouchat později.
- Obě jsou aktuálně v beta verzi, což znamená, že na obou najdete nějaké ty chyby.
- Každá Klubovna nebo Prostor má hostitele, alespoň jednoho řečníka a posluchače.
- V současné době ani jedna aplikace nemá prohledávatelný adresář místností nebo prostorů.
- Obě aplikace byly nejprve k dispozici uživatelům systému iOS.
- Skutečné uspořádání místností a prostorů je velmi podobné, řečníci v horní části obrazovky a posluchači v dolní části.
- Obojí lze použít pro osobní nebo obchodní účely.
Jaké jsou rozdíly?
- Twitter Spaces umožňuje titulky.
- Twitter Spaces je jak pro iOS tak Android. Clubhouse jede pouze na iOSu.
- Clubhouse vám umožní vytvářet kluby.
- Clubhouse je pouze pro zvané.
- Na Twitteru je snadné se s lidmi spojit i soukromě. Ve službě Spaces můžete jednoduše kliknout na profil osoby na Twitteru, abyste jí mohli sledovat, nebo jí poslat Soukromou zprávu. Naopak na Clubhousu není žádný takový způsob možný, to můžete udělat jen tak, že z odkazu v životopisu se s dotyčnou osobou spojíte na jiné sociální síti.
- Clubhouse umožňuje více řečníků, až 30, zatím co Twitter Spaces pouze 11.
- Twitter umožňuje hostitelům vést přepis konverzací.
- Prostory vám umožňují komunikovat písemně.
- Ve službě Spaces můžete sdílet tweet, který se zobrazí ostatním sledujícím na obrazovce, což může sloužit jako oznámení či výzva k akci a účasti.
- V Clubhouse může hostitel vytvořit dalšího moderátora, což Spaces zatím nemá.
- V Clubhouse můžete naplánovat otevření místnosti, kde je datum a čas, kdy se místnost spustí.
- Jak Twitter tak Clubhouse zaznamenávají konverzace. Twitter je drží 30 dnů, pokud je ale konverzace nahlášena, pak 90 dnů. Clubhouse, pokud nejsou žádná nahlášení o porušení pravidel, konverzace okamžitě odstraní po ukončení místnosti.
A jaký bude závěr dnešní glosy?
Kterému hlasovému chatu byste dali přednost vy? Myslím, že každý má své klady a zápory. Každý bude zřejmě volit dle svých preferencí. Už jste tyto aplikace vyzkoušeli? Zastydlých klasických chaťáků se neptám, páč je mi jasné, že různí Atakové, Víťové apod. si na věky věkův na retro portálech vystačí se svými předpotopními smajlíky. A Grantík se svým rádiem po drátě.
Anděl Azazel
A-A PROJEKTY - Vše na jednom místě
::::: GlosyX :::::
OdpovědětVymazatŽe se vám zdá, že jsem přehodil X na konec? Ne, není to chyba, takovouto podobu má nový "blog" na sociální síti Tumblr. Krom, řekl bych, vlastní útrob, má Tumblr i výstup jako klasický web, blog, nu prostě běžná stránka na internetu. A ptáte se proč to vzniklo? Budou to takové návraty do minulosti, pamětníky to možná potěší. Více si již přečtěte na https://glosyx.tumblr.com
A-A
Xglosy - Vždycky něco navíc
Nu, a hned si můžeme připomenout video z 6. 8. 2015. To je už minulost, což? Ano, bylo to video o XChatu na píseň Jarka Nohavici s názvem Na Virtually! Tak si to připomeňte na Tumblr na GlosáchX přímo ZDE
VymazatA někdy příště, jak se píše i v příspěvku, si připomeneme "Dívky AzaNovin"
A-A
::::::: Xkozloviny (12.) - Poetický :::::::
OdpovědětVymazatÚterý - Xkozlovin je třeba. Ne, vůbec se to nerýmuje, ovšem v podcastu Xkozloviny se to rýmy a poezií jen hemží. Poslechněte si to.
Epizoda věru poetická.. z AzaPoetu, z Poetizeru a něco od temného Anathemy
Poslechnout si to můžete ..
- v přehrávači přímo zde na Xglosách v menu Xkozloviny ZDE
- na Anchoru ZDE
- na vašich oblíbených službách pro poslech podcastů
A-A