Jestliže svoboda slova vůbec něco znamená, potom je to právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet (George Orwell)

Hiwe - Představ si chat z 90. let ... v tvém mobilu. (Verze XG)

Řekněme si upřímně, že klasické chaty jsou nejen dávno za zenitem ale dá se říci, že již prožívají svou klinickou smrt. A to nejen díky době ale i vzhledem k tomu, jakým způsobem jsou provozovány. V současnosti se již velká část komunikace přesunula na mobily, kterým se říká chytré. Ono jsou to dnes již vlastně takové malé počítače, což mi přijde, že si někteří neuvědomují a neprovozují svůj mobil jako počítač. Ale o tom tato glosa nebude, třeba někdy jindy. Teď se pojďme podívat na původní článek AzaNovin, a ještě pod něj pro Xglosy něco přidám.


Toto je původní článek pro AzaNoviny

Hiwe - Představ si chat z 90. let ... v tvém mobilu.

Hiwe je chatovací platforma, která spojuje lidi na základě společných témat do chatovacích místností. Každá chatovací místnost je nastartovaná chytlavou fotkou a titulkem.

Každý si může vytvořit svou vlastní chatovací místnost, ta se na Hiwe nazývá Memo. Každý se může připojit do Mema někoho jiného a povídat si, sdílet fotky k danému tématu a tak poznávat podobně smýšlející lidi.

Při registraci po vás aplikace chce přezdívku, email, věk, lokalizaci a nepovinný profilový obrázek.

Jeden ze spoluzakladatelů říká:
"Hiwe je mobilní chatovací appka, brandovaná jakožto chat z 90. let v dnešních telefonech. Hlavní myšlenkou aplikace je – chci si pokecat s někým koho neznám, o společném tématu."
Aplikace je zacílena předně na dvě věkové skupiny. Tu první tvoří teenageři a mladí lidí, kteří již zlatou éru klasických chatů nepamatují. Druhou skupinou jsou ti starší, kterým může zahrát aplikace na nostalgickou notu. Pro všechny je to možnost si virtuálně poklábosit ve stylu "starého dobrého klasického chatu" přitom v atraktivních a moderních kulisách.

Aplikaci si můžete stáhnout na AppStore nebo Google Play

AN
V aplikaci Hiwe nenajdete žádné palcování a jiná měřítka tzv. popularity, od toho máte přeci Facebook a další.

A když jsme u Facebooku, tak se pojďme podívat, jak to na něm vypadá z hlediska té popularity.

Zdroj: Facebook Hiwe, XChat, Chatujme

A jaký bude závěr dnešní glosy? Jako známý oldskúl nečekejte žádné hodnocení a ortel, zdá se mi, že bych nebyl úplně objektivní, tak si aplikaci třeba vyzkoušejte a udělejte si názor sami, pokud ji už nepoužíváte či neznáte. Jednu věc ovšem zmíním, a to záležitost která se mi hodně líbí, odesílání zpráv jako "Ahoj" nebo "Čau" je omezeno, a sami provozovatelé říkají, že to lidé psali moc často a nijak to dál nerozvíjelo komunikaci. Na XChatu mají ovšem v popisku místnosti Administrátoři toto "Zdravím rád a je to na mně, doufám, znát". Nu, tak se zdravte, třeba do aleluja.

Anděl Azazel


EXKLUZIVNÍ ČLÁNEK AZANOVIN
http://azanoviny.wz.cz/2019/09/07/tretina-xchatu-v-zastave-financniho-uradu/  AZANOVINY - Nejnovější články


http://azanoviny.wz.cz/2019/09/07/huawei-p30-s-androidem-10-a-ve-dvou-novych-odstinech/
http://azanoviny.wz.cz/2019/09/07/avast-nedoporucuje-pouzivat-gps-lokator-pro-deti-pro-jeho-zranitelnost/
http://azanoviny.wz.cz/2019/08/24/na-facebooku-budete-moci-zakazat-sber-sdilenych-dat-tretich-stran/


http://azanoviny.wz.cz/2019/08/24/google-rusi-dalsi-funkci-youtube-zpravy-konci/

http://azanoviny.wz.cz/2019/08/18/stale-castejsi-vypadky-facebooku-a-instagramu/
http://azanoviny.wz.cz/2019/08/15/nove-logo-firefoxu-od-verze-70/

http://azanoviny.wz.cz/2019/08/15/huawei-mate-30-pro-bude-drive-tesne-po-iphonech/


http://azanoviny.wz.cz/2019/07/27/apple-nedostane-od-trumpa-celni-vyjimku-na-dily-k-mac-pro/http://azanoviny.wz.cz/2019/08/15/ceska-posta-vydala-varovani-pred-novym-podvodem/

Komentáře

 1. ::::::::::::: Uživatel co právě objevil XChat :D :::::::::::::

  mezleja ... 10.09.2019 14:30:23

  Správcovství
  Nevím na koho se obrátit, ale založím si místnost, jsem v ní aktivní a stejně přijde jiný nick a automaticky se mu to správcoství převede? To je jako normální nebo co? Nešlo by to opravit tak aby zakladatel místnosti mohl být správce vždy dokud to nepředá?

  (zdroj: XChat.cz - Fórum Vylepšení XChatu)

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Ano, je to normální, že po 15 minutách neaktivity to systém předá někomu jinému, kdysi to někdo nazýval, že na XChatu se mění správci jak ponožky. Takže toto není chyba, to je funkcionalita. Já osobně musím říci, že minimálně právě v nestálých místnostech (protože přeci dočasná místnost slouží potřebám uživatele, takhle je to definováno na všech chatech), tak by, ano, bylo vhodné, kdyby zakladatel měl správce až do doby, kdy neodejde nebo to sám nepředá. Jsem sám zvědav, co tomuto uživateli na diskuzi odpoví.

  A-A

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I když, on to úplný nováček nebude, registrován má onen nick rok. A evidentně ví své, dle Vzkazu pro návštěvníky profilu, podívejte Skrýn ZDE

   A-A

   Vymazat
  2. === Z diskuzních fór ====

   Zatímco na XChatu na příspěvek uváděný viz. výše nikdo nereagoval, tak se tam rozjel známý troll diskuzních fór JupiteHans, a to na diskuzi ku stálé místnosti Bezva flirtík, můžete se podívat Fórum BF

   Nu a pojďme ještě na Chatujme, tam se "pro změnu" rozjel také JupiteHans, jednak na diskuzi My uživatelé, na to se podívejte přímo na portálu Chatujme ZDE a také na nově vzniké diskuzi "chci dělat multilevel marketing ♥", kde ovšem měl vcelku trefnou poznámku o tom, že se mazání trochu zaseklo, na to se podívejte už na Skrýnu ZDE

   A-A

   Vymazat
  3. Tak tam uživateli "mezleja" nakonec GymJWM odpověděl, v podstatě napsal to co Já, jen s tím, že prý možná do budoucna správcovství zakladateli bude možné. Otázka je, jaký horizont je budoucno, že.. ovšemže. Aby tam ještě vůbec nějací správci (uživatelé) o to měli zájem. I když v sexu to asi pojede pořád, nu..

   A-A

   Vymazat
  4. Na Chatujme v diskuzi "chci dělat multilevel marketing ♥" nakonec bylo smazáno, tedy příspěvky, jenže nemusel by si tam "plácat játra" Anathema, kdyby ta diskuze byla uzavřena a následně vymazána jako celá diskuze. Z toho plyne jediné, na Chatujme chybí Admin Fór a nebo by některému ze stávajících Adminů měla být udělena i kompetence na fóra.

   A-A

   Vymazat
  5. Akorát jsme se s Fírou domluvili, ať to smaže všechno včetně mne, tak klídek....ostatně ta diskuze je uzavřená samozřejmě správně, neb jde o nabídku a ještě před tím i reklamu...a ještě ke všemu....na nebezpečnou p..ovinu.

   Vymazat
  6. @LichKingAnathema

   Psal jsem "uzavřená a vymazaná celá diskuze", což znamená, napíšu to tedy jinak, "úplně odstraněná diskuze". A evidentně ani Lava ani Firer nemohou diskuzi jak uzavřít, což by jako akutní krok stačilo, tak ani odstranit. To musel přijít až LuRy, aby to udělal. O to jde, o neexistenci řádného správce (admina) diskuzí s pořádnými kompetencemi.

   A-A

   Vymazat
  7. Že bychom tu měli další kolo souboje ANATHEMA vs. JUPITE? Kolikáté už, že.. ovšemže.

   Skrýn ZDE

   A-A

   Vymazat
  8. A jelikož se Jupite po několika hodinách rozhodl ještě něco přidat, tak si to ukážeme kompletně ze všech 4 vláken Skrýn ZDE

   A popravdě, abych byl objektivní a nikomu nenadržoval, tak Anathemův tentýž a jeden příspěvek ve 4 různých vláknech asi opravdu trollingem jest. Ale nechť si to chlapci vyřídi sami mezi sebou, když je to baví, že.. ovšemže.

   A-A

   Vymazat
 2. ::::::::::::: AzaNoviny se "vrací" na Facebook :::::::::::::

  Po delší odmlce se AzaNoviny vrací na FCB a to v plné síle, tedy i s akvizicemi AzaŽurnál a X-Fórum. Jsme rádi, že jsme opět s Vámi, a Vy s Námi.

  AzaNoviny FCB

  Vaše Naše AzaNoviny

  Za X-Magazín A-A Anděl Azazel

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ::::::::::::: AZANOVINY :::::::::::::

   AzaNoviny se rozhodly vrátit na Facebook, to už víte. Nyní trochu uklízely. Podívejte se ZDE

   Samozřejmě se vrátily v plné síle, to už též víte, tudíž i s...
   AzaŽurnálem ZDE
   a
   X-Fórem ZDE


   Vaše Naše AzaNoviny

   Vymazat
 3. A dáme si pár odpoledních středečních statistik..

  === Středa 11. září ===
  --- 14:00 ---

  XChat 1068 - (728 - 87) 88,0%
  Libimseti 131 - (23 - 2) 91,3%
  Chatujme 124 - (47 - 33) 29,7%
  SuperPokec (11 - 11) 0%
  Chat.cz (10 /7 reg. - 10) 0%


  --- 17:00 ---

  XChat 1188 - (788 - 77) 90,2%
  Libimseti 163 - (34 - 6) 82,3%
  Chatujme 127 - (51- 38) 25,4%
  SuperPokec (15 - 15) 0%
  Chat.cz (1/1 reg. - 1) 0%


  Čeho si můžeme všimnout, a to i z jiných dnů, že leckdy na Chat.cz se ta čísla pohybují v těchto časech v řádu jednotek, dokonce dnes v 17 hodin byla na chatu jen jedna jediná uživatelka. Celkově jsou ta čísla už naprosto příšerná, když si uvědomíme, že například ve zmiňovaných 17 hodin bylo na všech chatech dohromady pouhých 137 lidí v pokecových místnostech, to už je chatová zoufalost. A skutečnost, že 90% lidí na XChatu (na Libimseti to není o moc lepší) se nachází v sex kategoriích, to jen podtrhuje.

  A-A

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nu, a dáme si statistiky večerní..

   === Středa 11. září ===
   --- 20:30 ---

   XChat 1359 - (894 - 145) 83,7%
   Libimseti 200 - (50 - 16) 68,0%
   Chatujme 169 - (64 - 54) 15,6%
   SuperPokec (18 - 18) 0%
   Chat.cz (14/9 reg. - 12) 14,2%


   --- 21:30 ---

   XChat 1608 - (1 161 - 157) 86,4%
   Libimseti 235 - (55- 11) 80,0%
   Chatujme 172 - (76 - 65) 14,4%
   SuperPokec (15 - 15) 0%
   Chat.cz (20/15 reg. - 20) 0%


   --- 23:00 ---

   XChat 1677 - (1 165 - 111) 90,4%
   Libimseti 258 - (66 - 16) 75,7%
   Chatujme 128 - (51 - 39) 23,5%
   SuperPokec (8 - 8) 0%
   Chat.cz (14/9 reg. - 14) 0%

   Nic moc k tomu asi dodávat netřba, že.. ovšemže.

   A-A

   Vymazat
 4. ::::::::::::: Nejnovější fejeton s faktorem X :::::::::::::

  Ano, vytrousil jsem, myslím velmi dobrý fejeton, který jsem nazval "Bratříčku zavírej vrátka". Myslím, že například mistru Anathemovi se bude velmi líbit. Ale vůbec ne proto, že jako malého Anathemku, ho ovlivnil ku doom metalu pohřeb Leonida Iljice Brežněva :D, to vskutku nemá souvislost.

  Fejeton si můžete, jak jste zvyklí, přečíst zde na Xglosách v menu X-Fejetony, anebo přímo na stránce X-Fejetonů, kde najdete i mé další počiny.

  A-A

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ::::::::::::: Další aktuální "fejeton" s faktorem X :::::::::::::

   Povšimněte si těch uvozovek, protože tento můj výtrus s fejetonem nemá zase až tak moc společného. Každopádně někde jsem se musel vyjádřit, a X-Fejetony se jevily jako nejvhodnější místo. Tento můj počin, kritizující Ataku, omezenost papouškovství, založeném na křižácké pokrytecké morálce, naleznete jako vždy zde na Xglosách v menu X-Fejetony, anebo na webu X-Fejetonů, kde si můžete přečíst i všechny mé další tvůrčí počiny.

   A-A

   Vymazat
 5. Máme tu další, další, další, další, další multinick, tentokráte "prisluhovac_Alzazeli" Skrýn ZDE. Otázkou také jest, kdo se ukrývá pod přezdívkou "HoubovnicekTygrovany", zvláště, když píše tento nick na osobni fórum Jarda, tudíž není vyloučeno, že krom IQšňůryna prádlo, je i toto mulťák Jarda. Je to jen tip, rozhodně ale je jasné, že v protekční místnosti Ataky Komouš výchova se to jen mulťáky hemží. A vzhledem k tomu, že sám Ataka měl v nedávné minulosti nick "Atakova zloba", pak je otázkou, zda li tento SS sám netvoří multinicky, které navyšují návštěvnost jeho protekční místnosti. Vítejte na XChatu - A co na to Bratříček?!!

  A-A

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkujeme za komentář :)
XGLOSY

Mohlo by Vás zajímat

Legendární bezplatný webhosting Sweb.cz v listopadu Seznam ukončí

Co měsíc dal - Duben 2024

Anketa Podcast roku 2024 - Odhlasováno

Notesoo - Spadla klec. Definitivní konec české sociální sítě

Katolík Bogeman řádí na XChatu

Lesk a bída Líbímseti. (Verze XG)

Letní nadhledová glosa: V SEO skóre daly Xglosy chatům na frak.

Jak jsem zvládnul Digitální Garáž od Googlu.

Kde zakotví lidé z Lidé.cz?

Čtyři roky na Twitteru