Jestliže svoboda slova vůbec něco znamená, potom je to právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet (George Orwell)

Xkozloviny restart Aneb vzlet podcastu jak Fénix z popela

 

Xkozloviny - podcast Anděla Azazela vážící se na Xglosy a subpodcast Archa X
 

 

 

Letí to letí, podcastu Xkozloviny jsou už dva roky. Vypustil jsem ho do světa přesně 28. prosince roku 2019. Každopádně se nám trochu zasekl. Říkám nám, protože součástí Xkozlovin je i subpodcast Archa X, na kterém se podílela má kolegyně z jmenovaného blogu stejného názvu Bára Archivářka.


Původní záměr podcastu Xkozloviny

Jak jsem o tom už i v samotném podcastu v nějaké z prvníh epizod (a možná i později) hovořil, anebo o tom zcela jistě i několikrát psal, tak mnou zplozený podcast byl tak nějak na zkoušku. Ano, chtěl jsem si tuto disiplínu, o kterou jsem se do té doby nějak zajímal, sám vyzkoušet. A to s tím, že si to časem nejde nějaký jasný obsahový ráz, nějaké tématické, ač třeba vícero tématické, zaměření. Prostě a jednoduše, že se to časem nějak vystříbří. Nu, nevystříbřilo. Naopak Xkozloviny se naprosto zasekly, neb poslední epizoda vznikla 12. června minulého roku, a to byl ještě právě subpodcast Archa X.


Konec nebo nový vzlet?

Já mám mnoho rozmanitých, ač vzájemně souvisejících aktivit, a tak jsem přemýšlel, jak s podcastem Xkozloviny naložit. Zda li ho ukončit, anebo ho nějakým novým způsobem využít. Opustil jsem zcela tu možnost tvořit v tomto audio formátu zcela originální obsah, což souvisí s úvodem tohoto odstavce, že těch ostatních a stěžejních aktivit mám mnoho, a času a nápadů na ještě něco dalšího už nezbývá. Ukončit Xkozloviny se mi také úplně nechtělo, když už tu přes dva roky straší v éteru a jsou rozprostřeny po mnoha nejrozličnějších aplikacích. Tudíž nakonec zvítězila možnost nového využití, i když i tak trohu staronového.


Xkozloviny jako audioverze článků

Ono už to částečně fungovalo i v minulosti, hlavně u subpodcastu Archa X, že byla k některým článkům vytvořena i audio verze, doplněná ovšem nějakou předmluvou a pak třeba závěrečným slovem. Bylo to proto, že se mi zdálo, že samotné přečtení článku nezaplní dostatečný čas pro podcast. Ale jen blbec nemění názory, a nyní si to už nemyslím. Koneckonců tento formát, jak sleduji v čase, je už ccelkem standardní, třeba i u určitých komentářů některých portálů, kdy existuje psaná verze, která je následně namluvena. Vlastně je to i velmi výhodné, neb existují lidé, kteří si raději to či ono poslechnou, než by se proplétali skrze písmenka. Tudíž je to taková nabídka více možností, jak vyplozený produkt a výtvor konzumovat.


A jaký bude závěr dnešní glosy?

U většiny článků z blogů Xglosy a Archa X tedy vznikne rovnou i jejich audio verze. U všech to z určitých důvodů nejde, logicky pokud třeba obsahují řadu nějakých dokumentujících obrázků, grafů či tabulek. To se samozřejmě týká hlavně Xglos. Ano, audio verze naprosto totožná s blogovým výtrusem, a pak už nic. Tedy možná občas bude nějaký ten bonus, a pak to bude v příslušné epizodě v názvu uvedeno.Anděl Azazel


 

Článek si můžete pustit i v audioverzi

 

 

✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦
     
Výročí: Česko se před 30 lety oficiálně připojilo k internetu - AzaNoviny
Tečka už je v Česku k ničemu, využijete ji ale v zahraničí - AzaNoviny
Mezinárodní vesmírná stanice ISS skončí v roce 2031 v Tichém oceánu - AzaNoviny


Hamburská vepřová kýta - Recepty a vaření
Hamburská vepřová kýta

Komentáře

 1. ::::::: AzaPoet XXII. :::::::

  Po delším čase je tu opět AzaPoet, tentokráte s číslem 22.

  Další díl Nekonečného poetického příběhu najdete v textové i mluvené podobě v menu AzaPoet ZDE

  Příjemný kulturní zážitek :)

  A-A

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkujeme za komentář :)
XGLOSY

Mohlo by Vás zajímat

NOTESOO CZ - Ryze české miminko na poli sociálních sítí

Česká sociální síť pro názor Notesoo díky závadě zhasla

Kde zakotví lidé ze sítě X, dříve Twitter, po zpoplatnění pro všechny

Kde zakotví lidé z Lidé.cz?

Třistapadesát

Jak jsem zvládnul Digitální Garáž od Googlu.

Nový web AzaNovin a diskuzní fórum X-Fórum spojuje 11. květen.

Pomstychtiví uživatelé aneb "Samota je zrádná"

Notesoo končí - Česká sociální síť bez cenzury po 8 měsících zhasne

Atak Atakoidů z XChatu - Veřejná nenávist vůči skupině osob a jednotlivci!